Водопровідна вода в Україні

Водопровідна вода надходить у наші будинки з системи центрального водопостачання. В Україні водозабір для централізованого водопостачання здійснюється в основному з поверхневих джерел (70%) і частково з підземних водоносних горизонтів.

Поверхневі джерела водозабору, а також методи, використовувані водоканалами для обробки води, є причинами наявності в ній деяких сполук, що відрізняють її від води з артезіанських свердловин.

Так, наприклад, поверхневі води є причиною присутності у водопровідній воді органічних речовин, які обумовлюють її жовтуватий колір і терпкий терпкий смак, а крім того, при взаємодії з хлором утворюються хлорорганічні сполуки, що є сильними канцерогенами, вкрай небезпечними для здоров’я людини. Наявність же у водопровідній воді хлору і сполук алюмінію обумовлено методами, використовуваними на наших водоканалах для дезінфекції та обробки води.

Водопровідна вода – це звично і зручно, ми просто відкриваємо кран і отримуємо воду, не турбуючись про пошук джерел води і способи її очищення. Ці питання, здавалося б, централізовано вже вирішені за нас.

Однак, згідно з даними Міністерства охорони здоров’я України існує цілий ряд проблем з водопровідною водою, що вимагають серйозного розгляду та рішення:

  • вода більшості водойм України, використовуваних як водозаборів, відповідає лише 3 та 4 категорії якості, тобто характеризується як «вода забруднена» і «вода брудна»
  • 25% всієї води централізованого водопостачання не відповідає чинному, досить застарілому, стандарту якості питної води
  • незадовільне функціонування системи централізованого водопостачання – застаріле обладнання, недостатня продуктивність, несвоєчасне проведення ремонтів, порушення технологічного регламенту експлуатації – загострює проблему вторинного забруднення води: з’являється запах, знижується прозорість, підвищується вміст заліза, міді, цинку та інших важких металів, у воду потрапляють токсичні компоненти і бактерії з конструкційних і герметизуючих матеріалів
  • використання хлору в якості дезинфікуючого агента призводить до утворення цілого ряду хлорорганічних сполук, які надають токсичний, канцерогенний і мутагенний ефект на організм людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *